Czarne rajstopy

Czarne rajstopy to najpopularniejsze rozwiązanie dla kobiety, a najlepiej te o gładkiej fakturze, które pasują praktycznie do każdej stylizacji. Ten rodzaj rajstop najczęściej wybierany będzie do sukienek oraz spódniczek, chociaż coraz częściej odchodzi się od tej zasady. Jeżeli mamy problem z doborem wzoru lub faktury do naszej kreacji to najbezpieczniejszą opcją będą właśnie rajstopy gładkie i najlepiej w kolorze czarnym. Może to źle, a może dobrze – gustu się nie ocenia…

Jak grube, czarne rajstopy zakładać?

Wybierając czarne rajstopy gładkie musimy wziąć pod uwagę stopień zmatowienia i przeźroczystość. W kwestii zmatowienia rajstop wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje, czyli rajstopy matowe (“mat”), półmatowe (“semi – mat”) oraz błyszczące (“shine”). W przypadku błyszczących rajstop do materiału dodawane jest włókno, które błyszczy, może to być przykładowo nylon.

Przeźroczystość rajstop jest również dość zróżnicowana i w zależności od naszej kreacji możemy wybrać rajstopy, których prawie nie widać na naszych nogach lub takie, które są bardzo widoczne. Stopień krycia takich rajstop jest uzależniony od ilości den. Im więcej den tym większy stopień krycia, a zatem rajstopy są grubsze. Czarne rajstopy zdecydowanie lepiej się prezentują na nodze przy 40 den czy jeszcze grubszych.

cotton 350 grube czarne rajstopy

Uciskowe czy zwykłe?

Wybierając czarne rajstopy gładkie należy zwrócić uwagę na pas, który może być uciskowy lub bez uciskowy. Co to w praktyce oznacza? Rajstopy uciskowe wyszczuplają sylwetkę, jednak mogą powodować dyskomfort podczas noszenia. Warto też zwrócić uwagę na szerokość pasa, gdyż zbyt cienki może się wżynać w ciało, co podczas użytkowania przez cały dzień będzie bardzo niewygodne.
Tutaj należy też zwrócić uwagę na część majtkową, ponieważ obecnie mamy do wyboru rajstopy z częścią majtkową lub jej brakiem. Rajstopy gładkie z częścią majtkową są z pewnością nieco trwalsze, w zimowych miesiącach są również cieplejsze, co sprawia, że zimą lepiej wybrać rajstopy gładkie z częścią majtkową.

Elianto 20den czarne

 

Z czym nosić?

Czarne rajstopy pasują praktycznie do wszystkiego, więc nie ma problemu, że popełnimy błąd w dobieraniu rajstop do reszty garderoby. To idealne połączenie sukienki i eleganckich butów na wysokim lub płaskim obcasie, a każda kobieta poczuje się w takich rajstopach komfortowo. Jedynym wyjątkiem są rajstopy błyszczące, które mogą przykładowo niezbyt dobrze komponować się z letnią zwiewną sukienką. Do mini spódniczki doskonale będą pasować gładkie rajstopy w cielistym kolorze lub lekko opalającym naszą skórę. W ten sposób nawet zimą możesz wyglądać stylowo i sprawiać wrażenie eleganckiej kobiety.

Takie rajstopy doskonale się sprawdzą w przypadku, kiedy chcemy skorygować wygląd naszych nóg. Niestety nie każdy ma idealne, szczupłe łydki, które sięgają do samej szyi. W związku z tym musimy pomagać sobie odpowiednim doborem garderoby, w tym również rajstop. Dla osób, które mają krótkie i dość masywne nogi idealnym rozwiązaniem będą gładkie i matowe rajstopy, które maskują nieco wygląd naszych nóg.

Gładkie rajstopy powinny znaleźć się w garderobie każdej współczesnej kobiety, gdyż zazwyczaj pasują do większości naszych stylizacji. Ten typ rajstop również doskonale maskuje pewne niedociągnięcia naszej sylwetki oraz wyszczupla nasze uda i łydki.

Więcej czarnych rajstop i nie tylko w tym tak lubianym kolorze znajdziesz na naszej stronie sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *